Już 2 maja 2018 wyruszą podopieczni i wolontariusze na 60 Pielgrzymkę Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Celem pielgrzymki jest zawsze modlitwa o uzdrowienie: duchowe i fizyczne. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » 16.12.2017 OPŁATEK MALTAŃSKI W CHRZANOWIE
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2017-12-16

16.12.2017 OPŁATEK MALTAŃSKI W CHRZANOWIE

Tradycją stało się coroczne maltańskie spotkanie opłatkowe. Wspólną radość mogliśmy dzielić dzięki uprzejmości wielu ludzi dobrej woli na XII Opłatku Maltańskim w Chrzanowie, w którym brało udział 120 zaproszonych gości w tym 57 dzieci.

 

Po raz dwunasty gościliśmy w Resto&Pub Nova, która zadbała nie tylko o stworzenie wspaniałego świątecznego nastroju, ale przede wszystkim o przygotowanie wieczerzy wigilijnej dla licznie zgromadzonych gości.

Serdeczne podziękowania kierujemy do właścicielki Resto&Pub Nova w Chrzanowie Pani Izabeli Buckiej Szczepańskiej.

Spotkanie wigilijne nie mogłoby odbyć się bez ważnych gości, duchowego opiekuna ks.Krzysztofa Zająca, który poświęcił opłatki, pokrzepił dobrym słowem, Burmistrza miasta Chrzanowa Ryszarda Kosowskiego, Damy Maltańskiej i Kawalera Maltańskiego Państwa Małgorzaty i Łukasza Jarskich z Delegatury Śląskiej ZPKM, a także Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Chrzanowie Pani Renaty Wiszniewskiej. Usłyszeliśmy od nich ciepłe, świąteczne życzenia.

Oprawę muzyczną sprawił zespół Pani Haliny Pstruchy Senior Singers - mogliśmy usłyszeć piękne pastorałki i kolędy, ale także zaśpiewać kolędy razem z zespołem.

Na koniec były prezenty dla dzieci i dorosłych. Święty Mikołaj nie zapomniał o żadnym dziecku i wręczał je osobiście.

Ten wspaniały Opłatek Maltański sprawił prawdziwie świąteczną atmosferę, wzajemną życzliwość i radość gwiazdki wigilijnej.

To wszystko mogło być możliwe dzięki łańcuchowi ludzkiej hojności i dobroci.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, darczyńcom w szczególności firmie Astir, której właścicielami są Renata i Wojciech Małodobry, Firmie Vipexim której właścicielami są Wiesław i Halina Pstruchowie, Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy OPS w Chrzanowie, oraz innym, bez których to Dzieło Ludzi dla Ludzi nie mogłoby powstać.

Anna Jarosińska
koordynator OM w OPS w Chrzanowie

 

« powrót
© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY