Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bartiego Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi Zachęcamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » XII Maltańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Polecamy
Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2017-07-02

XII Maltańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W terminie 1 – 2 lipca 2017 roku odbyła się XII Maltańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jak co roku organizatorem pielgrzymki była Maltańska Służba Medyczna – Pomoc Maltańska pod patronatem Konfraterni Śląskiej Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

Uczestnikami pielgrzymki po raz kolejny byli podopieczni Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Caritas Archidiecezji Katowickiej w Borowej Wsi: Katarzyna Graba, Diana Prucia, Aleksandra Maksimowicz; Anna Bijak z Dąbrowy Górniczej, Krzysztof Kołeczek z Sandomierza oraz wolontariusze z Katowic, Krakowa, Kęt i ze Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. W tegorocznej pielgrzymce udział wzięli również Kawalerowie Maltańscy: Marek Grzymowski z Katowic oraz Aleksander Wielkie z Wiednia. Opiekunem duchowym pielgrzymki był ks. Michał Palowski – Kapelan Konwentualny ad Honorem.2 lipca po deszczowo słonecznym dniu, przy akompaniamencie gitary, dotarliśmy do jasnogórskiego sanktuarium. Tam przywitali nas: dr n. med Edward Mroczkowski Kawaler Maltański z Warszawy, reprezentacja Maltańskiej Służby Medycznej z Krzeszowic oraz czcigodna grupa seniorów.

Naszą Pielgrzymkę zakończyliśmy Mszą Świętą w Kaplicy Cudownego Obrazu odprawioną przez ks. Piotra Lewandowskiego. Modliliśmy się za cały Zakon Maltański, pielgrzymów, wolontariuszy oraz wszystkich darczyńców dzieł.

Pragniemy złożyć szczególne podziękowania organizatorom i uczestnikom tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę, wszystkim tym, którzy łączyli się z nami w modlitwie w czasie pielgrzymowania oraz ks. Michałowi i ks. Piotrowi za głoszone Słowo Boże.

Do zobaczenia za rok.

Krystyna Szczypka

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

 

« powrót
© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY