Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bartiego Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi Zachęcamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » 26.06.2017 Uroczystość św. Jana Chrzciciela w Krzeszowicach
Polecamy
Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2017-06-26

26.06.2017 Uroczystość św. Jana Chrzciciela w Krzeszowicach

W dniu 25 czerwca 2017 świętowaliśmy Uroczystość Patrona Zakonu Maltańskiego - św. Jana Jerozolimskiego. To przeżycie duchowe zaczęło się od Mszy św. w kościele Parafialnym p.w.św. Marcina w Krzeszowicach, w której uczestniczyli wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej.
Uroczystość tą uświetnił swoją obecnością Kawaler Zakonu Maltańskiego Marek Grzymowski.
W tym miejscu wyrażamy wielką wdzięczność także dla Księdza Dziekana Andrzeja Szczotki, który jako pierwszy wsparł naszą działalność i otworzył dla nas gościnne progi domu parafialnego.

W tym dniu współorganizowaliśmy także Niedzielę dla Zdrowia w Krzeszowicach. Bezpośrednimi organizatorami tej wspaniałej akcji prozdrowotnej był Burmistrz Miasta i Gminy Krzeszowice oraz Krzeszowickie Centrum Zdrowia. Maltańska Służba Medyczna prezentowała swoją działalność począwszy od przybliżenia mieszkańcom historii i działalności Zakonu Maltańskiego na świecie i w Polsce, poprzez prezentację swoich umiejętności z zakresu ratownictwa przedmedycznego, a na prezentacji karetki maltańskiej i instruktarzu ratowniczym skończywszy. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. Po raz kolejny za naszym pośrednictwem we współpracy z Fundacją DKMS chętne osoby mogły dokonać rejestracji do bazy Dawców Szpiku. 
Dzisiejszy dzień był bardzo intensywny, ale także i owocny. Dał nam dużą dawkę energii do dalszej pracy i rozwoju na przyszłość.

Z maltańskim pozdrowieniem
Wolontariusze MSM Krzeszowice

Zobacz zdjęćia >>>


« powrót
© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY