Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bartiego Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi Zachęcamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » VIII Maltański Dzień Dziecka w Katowicach
Polecamy
Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2017-06-01

VIII Maltański Dzień Dziecka w Katowicach

1 czerwca, dzięki uprzejmości Państwa Kucharskich i Milnerów, w restauracji Marysin Dwór w Katowicach odbyła się ósma edycja Maltańskiego Dnia Dziecka. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa, Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich Aleksander Tarnowski. 


W spotkaniu wzięły udział rodziny objęte programem Nas troje i więcej oraz dzieci z ośrodków wychowawczych prowadzonych przez siostry Jadwiżanki i Boromeuszki w Katowicach, w sumie blisko 300 osób. Na zebranych czekało wiele atrakcji. Tematem przewodnim tegorocznego Maltańskiego Dnia Dziecka była Hiszpania. Dzieci wraz z rodzicami uczyły się hiszpańskich słów i tańców, tworzyły kolorowe kwiaty, flagę królestwa, wyciskały sok z hiszpańskich pomarańczy. Na dzieci czekały również inne atrakcje: dmuchany zamek, malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane, występy na scenie, pokazy pierwszej pomocy, zabawy z wolontariuszkami Fundacji Dr Clowna. Na zakończenie uczestnicy spotkania byli świadkami walki członków Chorągwi Ziemi Śląskiej, którzy niczym Don Kichot i Sancho Pansa prezentowali zebranym swoje umiejętności. 


 
Wszystkie dzieci otrzymały upominki.
 
Wydarzenie po raz trzeci wpisane było w obchody Metropolitalnego Święta Rodziny i odbyło się dzięki finansowemu wsparciu Miasta Katowice. 
 
Partnerem społecznym wydarzenia był po raz kolejny Śląski Bank Żywności. 
 
W przygotowaniu VIII Maltańskiego Dnia Dziecka wzięło udział dwudziestu wolontariuszy. Za program odpowiedzialne były Lucia Capurro Pastuszka i Emilia Dudała. 


 
Agnieszka Jarzyńska-Stęclik
koordynator Maltańskiego Dnia Dziecka

zdjęcia: Elżbieta Świerad
ZOBACZ GALERIĘ
« powrót
© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY