Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » VIII Maltański Dzień Dziecka w Katowicach
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2017-06-01

VIII Maltański Dzień Dziecka w Katowicach

1 czerwca, dzięki uprzejmości Państwa Kucharskich i Milnerów, w restauracji Marysin Dwór w Katowicach odbyła się ósma edycja Maltańskiego Dnia Dziecka. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa, Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich Aleksander Tarnowski. 


W spotkaniu wzięły udział rodziny objęte programem Nas troje i więcej oraz dzieci z ośrodków wychowawczych prowadzonych przez siostry Jadwiżanki i Boromeuszki w Katowicach, w sumie blisko 300 osób. Na zebranych czekało wiele atrakcji. Tematem przewodnim tegorocznego Maltańskiego Dnia Dziecka była Hiszpania. Dzieci wraz z rodzicami uczyły się hiszpańskich słów i tańców, tworzyły kolorowe kwiaty, flagę królestwa, wyciskały sok z hiszpańskich pomarańczy. Na dzieci czekały również inne atrakcje: dmuchany zamek, malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane, występy na scenie, pokazy pierwszej pomocy, zabawy z wolontariuszkami Fundacji Dr Clowna. Na zakończenie uczestnicy spotkania byli świadkami walki członków Chorągwi Ziemi Śląskiej, którzy niczym Don Kichot i Sancho Pansa prezentowali zebranym swoje umiejętności. 


 
Wszystkie dzieci otrzymały upominki.
 
Wydarzenie po raz trzeci wpisane było w obchody Metropolitalnego Święta Rodziny i odbyło się dzięki finansowemu wsparciu Miasta Katowice. 
 
Partnerem społecznym wydarzenia był po raz kolejny Śląski Bank Żywności. 
 
W przygotowaniu VIII Maltańskiego Dnia Dziecka wzięło udział dwudziestu wolontariuszy. Za program odpowiedzialne były Lucia Capurro Pastuszka i Emilia Dudała. 


 
Agnieszka Jarzyńska-Stęclik
koordynator Maltańskiego Dnia Dziecka

zdjęcia: Elżbieta Świerad
ZOBACZ GALERIĘ
« powrót
© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY