Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » Konwent sprawozdawczo-wyborczy wyłonił nowy zarząd Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2017-06-03

Konwent sprawozdawczo-wyborczy wyłonił nowy zarząd Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

Warszawa,  03 czerwca 2017

Konwent sprawozdawczo-wyborczy wyłonił nowy zarząd Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

W dniu 3 czerwca 2017, w Warszawie, odbył się konwent sprawozdawczo – wyborczy Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. Na kolejną, pięcioletnią kadencje został wybrany 9 osobowy Zarząd, na czele którego stanął Prezydent ZPKM, Kawaler Maltański, Jerzy Baehr.

Podsumowując mijającą kadencję, ustępujący Prezydent Aleksander Tarnowski, podziękował - „za blisko pięć lat pracy, która dla większości członków zarządu była dużym obciążeniem i poświęceniem, wręcz dodatkowym, bezpłatnym etatemPozostawiamy po sobie nowoczesną organizację, realizującą szereg bardzo potrzebnych dzieł pomocowych, które zdobywają uznanie, również poza granicami Polski. Organizację, która reprezentuje Zakon Maltański w Polsce stojący na straży wartości coraz bardziej deficytowych w dzisiejszym świecie”.

W tajnym głosowaniu, nowym Prezydentem, wybrany został Jerzy Baehr, który w poprzedniej kadencji pełnił rolę Wiceprezydenta ZPKM. W skład Zarządu weszli: Jacek Tarnowski - pierwszy Wiceprezydent, Maxymilian Bylicki - drugi Wiceprezydent, Xawery Konarski – Kanclerz, Jan Rościszewski – Szpitalnik, Piotr Rozwadowski – Skarbnik oraz członkowie Zarządu: Stanisław Rybicki, Kazimierz Jeleński, Marcin Świerad.

Nowo wybrany Zarząd Związku Polskich Kawalerów Maltańskich, zacznie pełnić funkcję od momentu zatwierdzenia przez Wielkie Magisterium Suwerennego Zakonu Maltańskiego w Rzymie.


« powrót
© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY