Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bartiego Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi Zachęcamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » Pielgrzymka Związku Polskich Kawalerów Maltańskich na Jasną Górę.
Polecamy
Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2017-05-23

Pielgrzymka Związku Polskich Kawalerów Maltańskich na Jasną Górę.

 sobotę 20 maja 2017 odbyła się doroczna pielgrzymka Związku Polskich Kawalerów Maltańskich do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Udział w pielgrzymce wzięli Damy i Kawalerowie z Polski oraz USA, obecni byli również przedstawiciele z niemieckiego Malteser. 

Słowo przywitania do przybyłych pielgrzymów skierowali J.E Aleksander hr Tarnowski, Prezydent ZPKM oraz bp Andrzej Franciszek Dziuba, Naczelny Kapelan Związku. 
O obronie wiary, świadectwie i osobistej formacji duchowej na konferencji ascetycznej przemawiał ks. Prof. Szymon Fedorowicz Kapelan Maltański z Krakowa. Po konferencji nastąpiła Liturgia Drogi Krzyżowej na Jasnogórskich Wałach. Nabożeństwu przygotował i poprowadził ks. Michał Palowski, Kapelan Maltański z Katowic. 

Zwieńczeniem pielgrzymki była Eucharystia sprawowana w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem Kardynała Kazimierza Nycza, Baliwa Wielkiego Krzyża Honoru i Dewocji, który skierował również Słowo do wszystkich zebranych. W homilii Kardynał podkreślił sylwetkę brata Alberta Chmielowskiego i jego służbę dla najuboższych.

Umocnieni Słowem Bożym oraz spotkaniem z Matką Chrystusową, Patronką Zakonu Maltańskiego, udaliśmy się do naszych wspólnot rodzinnych, zawodowych i maltańskich. 
Wszystkim przybyłym na doroczną pielgrzymkę serdecznie dziękujemy.

Marek Grzymowski

zdjęcia: Elżbieta Świerad
« powrót
© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY