Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » Pielgrzymka Związku Polskich Kawalerów Maltańskich na Jasną Górę.
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2017-05-23

Pielgrzymka Związku Polskich Kawalerów Maltańskich na Jasną Górę.

 sobotę 20 maja 2017 odbyła się doroczna pielgrzymka Związku Polskich Kawalerów Maltańskich do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Udział w pielgrzymce wzięli Damy i Kawalerowie z Polski oraz USA, obecni byli również przedstawiciele z niemieckiego Malteser. 

Słowo przywitania do przybyłych pielgrzymów skierowali J.E Aleksander hr Tarnowski, Prezydent ZPKM oraz bp Andrzej Franciszek Dziuba, Naczelny Kapelan Związku. 
O obronie wiary, świadectwie i osobistej formacji duchowej na konferencji ascetycznej przemawiał ks. Prof. Szymon Fedorowicz Kapelan Maltański z Krakowa. Po konferencji nastąpiła Liturgia Drogi Krzyżowej na Jasnogórskich Wałach. Nabożeństwu przygotował i poprowadził ks. Michał Palowski, Kapelan Maltański z Katowic. 

Zwieńczeniem pielgrzymki była Eucharystia sprawowana w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem Kardynała Kazimierza Nycza, Baliwa Wielkiego Krzyża Honoru i Dewocji, który skierował również Słowo do wszystkich zebranych. W homilii Kardynał podkreślił sylwetkę brata Alberta Chmielowskiego i jego służbę dla najuboższych.

Umocnieni Słowem Bożym oraz spotkaniem z Matką Chrystusową, Patronką Zakonu Maltańskiego, udaliśmy się do naszych wspólnot rodzinnych, zawodowych i maltańskich. 
Wszystkim przybyłym na doroczną pielgrzymkę serdecznie dziękujemy.

Marek Grzymowski

zdjęcia: Elżbieta Świerad
« powrót
© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY