Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » Szpital Maltański im. Bł. Gerarda w Barczewie
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2014-03-18

Szpital Maltański im. Bł. Gerarda w Barczewie


Zobacz folder informacyjny SzpitalaPacjenci po udarach i wylewach oraz ofiary wypadków są leczeni 
w zmodernizowanym szpitalu maltańskim. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu personelu i nowoczesnemu wyposażeniu duża część z pacjentów odzyskuje sprawność i wraca do rodzin. Obecnie budujemy grupę przyjaciół i darczyńców, którzy chcieliby wspierać to niezwykłe dzieło.

Szpital pomocy Maltańskiej im. Bł. Gerarda w Barczewie zajmuje się leczeniem długoterminowym osób wymagających stałej, specjalistycznej opieki. Jego kapitalny remont szpitala zakończył się w sierpniu 2012 r. Do szpitala trafiają pacjenci po udarach, wylewach i ofiary wypadków z całej Polski, którzy wymagają wyjątkowej opieki nie tylko lekarskiej.

W szpitalu Maltański pacjenci mają stały dostęp do lekarzy specjalistów w tym m.in.: psychologów, psychiatrów, rehabilitantów, logopedów, neurologów,  chirurgów, anestezjologów i pulmonologów. Pacjenci mają też do dyspozycji profesjonalnie wyposażone sale do rehabilitacji, hydromasażu, a także unikalne w skali kraju urządzenie do komunikacji za pomocą wzroku – cyber-oko, dzięki któremu możliwy jest kontakt z osobami sparaliżowanymi, które w skutek choroby utraciły zdolność mówienia.

Dodatkowo szpital wspiera rodziny pacjentów w opiece domowej. Prowadzone są szkolenia w postępowaniu z osobami leżącymi, a także, w miarę możliwości wypożyczany jest nieodpłatnie sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.

Z częścią pacjentów nie ma kontaktu bądź kontakt z nimi jest w znacznym stopniu utrudniony.

Dzięki opiece i zaangażowaniu lekarzy, sióstr i opiekunek oraz wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu duża część pacjentów odzyskuje sprawność i wraca do normalnego życia.

Praca opiekunek oznacza dla pacjentów spokojny posiłek, codzienną toaletę, zapobiegające odleżynom regularne zmiany pozycji, ale też chwilę rozmowy
i uśmiech tak ważny w życiu każdego z nas.

Działalność szpitala w tym zakresie nie jest w pełni finansowana przez NFZ.

Chcemy wykupić 7 respiratorów z leasingu. Wykup respiratorów
na własność jest inwestycją, która trwale obniży koszty obsługi szpitala.

Szpital prowadzony jest przez powołaną przez Związek Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska”.

Jednym z nich jest świadczący opiekę długoterminową szpital specjalistyczny im. bł. Gerarda w Barczewie, jedna z najważniejszych inicjatyw społecznych w regionie.

Od sierpnia 2012 r. leczenie realizowane jest w zmodernizowanym i wyremontowanym budynku, na co środki, w wysokości ponad 10 mln zł, pozyskane zostały przez Starostwo Powiatowe, Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich, z różnych źródeł, w tym i z europejskich funduszy. W szpitalu leczonych jest 77 obłożnie chorych pacjentów, w tym 15 osób wymagających przewlekłej wentylacji mechanicznej i ok. 40 pacjentów w różnych stanach wegetatywnych. 

Do szpitala trafiają pacjenci po udarach, wylewach i ofiary wypadków komunikacyjnych z województwa warmińsko-mazurskiego, w tym wiele osób z Olsztyna. Dzięki opiece i zaangażowaniu doświadczonego zespołu lekarzy, sióstr i opiekunek oraz wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu (np. opracowane na Politechnice Gdańskiej cyber-oko) duża część pacjentów odzyskuje sprawność i wraca do normalnego życia, a terminalnie chorzy odchodzą w możliwe godnych warunkach. Szpital w Barczewie jedyną tak placówką w województwie Warmińsko – Mazurskim.

Pracując w poczuciu odpowiedzialności za powierzonych pacjentów oraz chcąc utrzymać najwyższy poziom opieki przy wzrastającej skali potrzeb, poszukujemy Partnerów, którzy zechcą wesprzeć funkcjonowanie, tak potrzebnego w regionie szpitala.

Wpłat można dokonywać

Nr rachunku bankowego: 
PKO BP S.A. 51 1020 1156 0000 7602 0089 7512  z dopiskiem SZPITAL W BARCZEWIE

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie „Pomoc Maltańska”
Organizacja Pożytku Publicznego
00-730 Warszawa, ul. Jazgarzewska 17, lok. 5

Nr KRS: 0000174988
NIP: 525-22-92-602
REGON: 015610149

kontakt 
Michał Rżysko michal.rzysko@zakonmaltanski.pl, 693 979 725

« powrót
© 2018 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY