VII MALTAŃSKI KONCERT CHARYTATYWNY
W 70. ROCZNICĘ URODZIN ZDZISŁAWA DWORZECKIEGO Malteser International: Potrzebna pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu! Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi 23 czerwca serdecznie zapraszamy na kolejne Nieszpory Maltańskie. Początek o godzinie 19.00.
strona główna » 
Polecamy


 

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i KapelanówPrezydent Związku
Polskich Kawalerów Maltańskich
Aleksander Tarnowski 

List o akcji ULTRAMARATON

więcej >>>


Główny Kapelan ZPKM
JE Ks. Biskup
Andrzej F. Dziuba

Czcigodni Goście z Austrii na dorocznej pielgrzymce maltańskiej na Jasną Górę

więcej >>>


 Kapelan Wielkiego Krzyża Ad Honorem 
Przeor Regis N. Barwig

św. Jan Chrzciciel 

więcej >>>


Kapelan Konwentualny
ad honorem
fr Marek Pieńkowski OP

Nasza Pani z Filermo

więcej >>>


Ksiądz Michał Palowski KM

 

O Gerardzie
więcej >>> 

2015-06-14 – Mk 4,26-34 – De arbore

więcej >>>

Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra

BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

III Bieg Niepodległościowy
Biały Kościół - 11.11.2014

więcej filmów >>>

ZapowiedziA+A-A0
2015-08-19
06.09.2015 II Grill Maltański w Bujakowie k/Mikołowa

6 wrzesnia 2015 (niedziela) zapraszamy serdecznie na II już grilla maltańskiego. Tym razem będziemy gościć w Sanktuarium Matki Bożej w Bujakowie k. Mikołowa.
http://www.sw-mikolaj.katowice.opoka.org.pl/

czytaj więcej »
2015-08-08
25-27.09.2015. Doroczne Rekolekcje Maltańskie (lista miejsc została wyczerpana)

W dniach 25 – 27 września 2015 w Świętej Puszczy k. Częstochowy odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń dla Zakonu Maltańskiego w tym Maltańskiej Służby Medycznej – doroczne rekolekcje.  

Serdecznie zapraszamy Damy i Kawalerów, Kandydatów do Związku Polskich Kawalerów Maltańskich, Komendantów Maltańskiej Służby Medycznej, Wolontariuszy, pracowników dzieł oraz wszystkich zainteresowanych działalnością. czytaj więcej »
2015-08-06
X Jubileuszowa Pielgrzymka na Jasną Górę

Maltańska Służba Medyczna Oddział Katowice, ma zaszczyt  zaprosić członków Związku Polskich Kawalerów Maltańskich, Wolontariuszy oraz osoby zaprzyjaźnione do udziału w Jubileuszowej  X Pieszej Pielgrzymce Maltańskiej na Jasną Górę, której termin przypada na 27-30 sierpnia 2015r

czytaj więcej »
2015-07-30
I Maltański Obóz w Grobnikach

W dniach 31 lipca – 5 sierpnia 2015 odbędzie się I Obóz Maltański w Grobnikach (woj. Opolskie) Uczestniczyć w nim będą rodziny z dziećmi z niepełnosprawnością.
Organizatorem Obozu jest Maltańska Służba Medyczna, współorganizatorami są: Śląski Odział Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich oraz Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna nr 3 w Katowicach z której rekrutuje się część podopiecznych. 

czytaj więcej »
Archiwum »

AktualnościA+A-A0
2015-08-20
Podziękowanie Ministra Spraw Wewnętrznych dla Związku Polskich Kawalerów Maltańskich za zaangażowanie w pomoc dla Polaków ewakuowanych z ogarniętej wojną wschodniej Ukrainy.

Podziękowanie Ministra Spraw Wewnętrznych dla Związku Polskich Kawalerów Maltańskich za zaangażowanie w pomoc dla Polaków ewakuowanych z ogarniętej wojną wschodniej Ukrainy.

czytaj więcej »
2015-08-05
I Maltański Obóz w Grobnikach.

W środę piątego sierpnia zakończył się Pierwszy Maltański Obóz Terapeutyczno-Szkoleniowy w Grobnikach w woj.opolskim, prowadzony przez Ilonę Świerad i Aleksandrę Węglarzy. Organizatorem obozu była Fundacja Maltańska Służba Medyczna, współorganizatorami Śląski Oddział Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Katowicach.  

Dzięki niespotykanej serdeczności grobnickiej społeczności pobyt w tej miejscowości bardzo mocno zapisał się w pamięci i sercach ponad dwudziestu pięciu  maltańskich gości. W bogatym programie stworzonym wspólnie z Centrum Wspierania Aktywności Społecznej "Inicjatywa" oraz Stowarzyszeniem Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Tacy Sami” brały udział zarówno podopieczni Fundacji jak i bardzo liczne grono mieszkańców, dzieci i młodzieży, w tym także niepełnosprawnych, z okolicznych miejscowości. Spotkania warsztatowe pełne były radości i wspólnej zabawy. 

czytaj więcej »
2015-07-21
17-19 lipca - Kombornia - zbiórka pieniędzy na rzecz Opłatka Maltańskiego

W dniach 17 - 19 VII w Dworze Kombornia na Podkarpaciu podczas III Festiwalu Muzyki Poważnej odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Opłatka Maltańskiego. Zbiórka została zorganizowana przez koordynatora akcji z pomocą wolontariuszy Maltańskiej Służby Medycznej oddziału w Krośnie. Zbiórka była możliwa dzięki gościnności i otwartości na działania społeczne pp. Ryszarda i Marzanny Skotnicznych – właścicieli Dworu Kombornia Hotelu i Spa. 

czytaj więcej »
2015-07-15
Z Puszczykowa do Darłówka

Nasze Maltańskie wakacje zapowiadały się świetnie. Początek lipca w Darłówku - starym, dobrze nam znanym i bezpiecznym miejscu. Trzydziestostopniowe upały łagodzone delikatną bryzą, bezchmurne niebo, pyszne lody „na deptaku”, wieczorne dyskoteki i ognisko z gitarą… Wakacyjna idylla niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” w Poznaniu.
Dwa tygodnie odpoczynku; czas na „naładowanie akumulatorów”, odnowienie „starych” znajomości i przyjaźni. Niezwykle ważne chwile dla podopiecznych Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie (być może NAJWAŻNIEJSZE w roku).

czytaj więcej »
2015-07-08
8.07.2015 Maltańczycy dla Ukrainy - piszą o nas w Gościu Niedzielnym

Najpierw byłem sanitariuszem – wysłużonymi polonezami jeździliśmy do chorych. Pomagałem. Potem ktoś mnie wyłapał, stwierdził, że się nadaję i przydzielili mnie do pracy w karetce wyjazdowej. Udało się zdać maturę i skończyć ratownictwo medyczne. Kiedyś zostaliśmy wezwani do mamy mojej wychowawczyni. Bardzo się zdziwiła, kiedy mnie zobaczyła. Uśmiechnęliśmy się oboje: „Mówiłem pani, że mechanik to ze mnie żaden będzie!”.

A wolontariuszem Maltańskiej Służby Medycznej został dzięki… pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Był na niej porządkowym, potem także pilotem. Od początku angażuje się też w pracę sztabu diecezjalnej pieszej pielgrzymki do Łagiewnik.

czytaj więcej »
2015-06-30
III spotkanie Maltańskiego Koła Ratunkowego w Bielsku - Białej

Opadają powoli emocje po III spotkaniu Maltańskiego Koła Ratunkowego, więc napiszę słów kilka. Działo się!

Gościem była Ewa Piekarska, Prezes Polskiej Misji Medycznej.                 

czytaj więcej »
Archiwum »
© 2015 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY