20 stycznia serdecznie zapraszamy na kolejne Nieszpory Maltańskie. Początek o godzinie 19.00. Tradycyjnie w I tygodniu ferii zimowych dla województwa śląskiego tj. 1-8 luty 2015 odbędzie się III Zimowisko Maltańskie. Czy znasz Świętych i Błogosławionych Zakonu Maltańskiego?
strona główna » 
Polecamy


 

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i KapelanówPrezydent Związku
Polskich Kawalerów Maltańskich
Aleksander Tarnowski 

Oświadczenie dotyczące zwolnień lekarzy
w kontekście stosowania klauzuli sumienia.

więcej >>>


Główny Kapelan ZPKM
JE Ks. Biskup
Andrzej F. Dziuba

Największy cud w dziejach świata - słowo od Głównego Kapelana na Wielkanoc 2014

więcej >>>


 Kapelan Wielkiego Krzyża Ad Honorem 
Przeor Regis N. Barwig

św. Jan Chrzciciel 

więcej >>>


Kapelan Konwentualny
ad honorem
fr Marek Pieńkowski OP

Nasza Pani z Filermo

więcej >>>


Ksiądz Michał Palowski KM

 

O Gerardzie
więcej >>> 

2015-01-11 – Mk 1,6b-11 – O chrzcie

więcej >>> 

Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

III Bieg Niepodległościowy
Biały Kościół - 11.11.2014

więcej filmów >>>

ZapowiedziA+A-A0
2015-01-06
III Zimowisko Maltańskie dla Podopiecznych Zakonu

Tradycyjnie w I tygodniu ferii zimowych dla województwa śląskiego tj. 1-8 luty 2015 odbędzie się III Zimowisko Maltańskie. W tym roku zabierzemy ze sobą 10-ro dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych im. Polskich Kawalerów Maltańskich w Katowicach. Opiekować się nimi będą nasi wolontariusze a czas organizować wykwalifikowane osoby. Tydzień spędzimy w OWR Caritas w Zakrzowie. Położony jest w przepięknej okolicy gdzie nasi uczestnicy będą mogli w pełni wykorzystać świeżość górskiego powietrza. Więcej o ośrodku można przeczytać na stronie www.zakrzow.caritas.pl

czytaj więcej »
2015-01-05
31.01.2015. Katowice. Charytatywny Koncert Kolęd

W sobotę 31 stycznia 2015 serdecznie zapraszamy na Charytatywny Koncert Kolęd w Katowicach. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 18.00 w Bazylice św. Ludwika (Klasztor Franciszkanów) w Katowicach Panewnikach. 

czytaj więcej »
2015-01-02
11.01.2014 Katowice. Msza św. w intencji Zakonu Maltańskiego.

Tradycyjnie w II niedzielę miesiąca (11.01.2015) serdecznie zapraszamy na Msze św w intencji Zakonu Maltańskiego, jego dzieł, podopiecznych wolontariuszy i darczyńców. 
Msza św. rozpocznie się o godzinie 16.00 w kaplicy św. Józefa w Katowicach (ul. Czempiela 1).

Po Mszy św. w sali Gościa Niedzielnego odbędzie się wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy.


czytaj więcej »
2014-12-28
06.01.2015. Nieszpory Maltańskie.

6 stycznia 2015 serdecznie zapraszamy Damy i Kawalerów Maltańskich, Wolontariuszy, Przyjaciół, Darczyńców na Nieszpory Maltańskie. 

czytaj więcej »
Archiwum »

AktualnościA+A-A0
2015-01-08
08.01.2015. Spotkanie organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

W dniu 08.01.2015 w siedzibie Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!” mieszczącym się przy ulicy Kanoniczej 18 w Krakowie odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące koordynacji udziału osób niepełnosprawnych w Światowych Dniach Młodzieży 2016 (ŚDM2016). W spotkaniu uczestniczyły osoby z Komitetu Organizacyjnego ŚDM2016, reprezentując różne sekcje (logistyki, wydarzeń centralnych, pastoralnej, wolontariuszy oraz przyjęcia pielgrzymów i inne), uczestniczył również Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. osób niepełnosprawnych p. Bogdan Dąsal oraz reprezentujący Maltańską Służbę Medyczną – Pomoc Maltańską: Jan Barcik i Paweł Pawlica.  

czytaj więcej »
2015-01-07
Spotkanie Opłatkowe w Poznaniu - Maltańskie Centrum Pomocy "Komandoria"

W dniu 7 stycznia w Maltańskim Centrum Pomocy „Komandoria” odbyło się Spotkanie Opłatkowe, na którym obecni byli wolontariusze i pracownicy wszystkich dzieł Fundacji w Poznaniu, zaproszeni goście: JE Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki, JM Prof. dr hab. Edmund Grześkowiak - Prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych, darczyńcy oraz Damy i Kawalerowie Konfraterni Wielkopolskiej.

czytaj więcej »
2015-01-06
Akcja świąteczna w Tomaszowie Lubelskim

Zakończyła się, rozpoczęta na początku grudnia akcja dawania paczek świątecznych w Tomaszowie Lubelskim. W tym roku rozdano ich aż 50. Jako że dajemy je na Wielkanoc, w święto św. Jana, w święto Matki Boskiej z Filermo i na Boże Narodzenie właśnie, udało nam się rozdać ich 200.
Po raz pierwszy współpracowaliśmy ze sklepem z sieci Intermarché w Tomaszowie i dzięki ich pomocy, a także pomocy Konfratrów ze Śląska paczki nasze mogły być naprawdę spore.
Naszym Darczyńcom bardzo dziękujemy, a ci, którzy dzięki Nim mogli zasiąść do świątecznego stołu pamiętają o Nich w swoich modlitwach.

czytaj więcej »
2015-01-01
Maltański Retro Sylwester

Ostatni dzień starego i pierwszy nowego roku powinien zawierać wszystko czym kierujemy się na co dzień. Modlitwa, praca i zabawa. To staramy się zapewnić Wolontariuszom, Podopiecznym i Przyjaciołom Zakonu Maltańskiego.

czytaj więcej »
2014-12-27
24/25.12.2014. Transport chorego z Ukrainy

W dniu 25 grudnia o 19h30 nasza trzyosobowa ekipa ratowników na czele z Andrzejem Dziendzielem, Anną Sołek i Mariuszem Sołek  przewiozła najnowszą maltańską karetką fundacji IKEA do szpitala STOCER w Konstancinie rannego żołnierza batalionu Ajdar z Ukrainy. Transport wymagał wysokiego profesjonalizmu z uwagi na uszkodzony kręgosłup naszego Pacjenta. W tym celu został wykorzystany specjalny skafander próżniowy unieruchamiający rannego. Zadanie zostało wykonane w rekordowe 23 godziny licząc od wyjazdu naszej ekipy ratowniczej z Oświęcimia do Kijowa i powrót z Pacjentem do Warszawy. Wszystkie polskie służby graniczne spisały się bez zarzutu, natomiast na terenie Ukrainy nasz ambulans był stale asystowany na całej trasie przez tamtejszą policję. W szpitalu w Konstancinie na rannego oczekiwał JE Ambasador Ukrainy w Polsce Pan Andriej Deszczyca z małżonką. Pan Ambasador bardzo serdecznie dziękował załodze karetki oraz Zakonowi za udzieloną pomoc. 

czytaj więcej »
2014-12-26
Opłatek Maltański 2014 w Nowym Targu

W dniu 24 grudnia 2014 w Restauracji "Ruczaj" w Nowym Targu odbyła się tradycyjna XVII maltańska - nowotarska Wigilia dla mieszkańców ubogich, samotnych i którzy borykają się z problemami życiowymi. 


czytaj więcej »
Archiwum »
© 2015 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY