22 października (czwartek) 2015 r. na Święto św. Jana Pawła II 
w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie - Łagiewnikach ul. Totus Tuus 32 
Część I - godz. 17:00
MSZA ŚWIĘTA Z PROCESJĄ

Część II - godz. 20:00
KONCERT - światowa premiera orkiestrowej wersji MSZY F-DUR
Księcia Józefa Michała Poniatowskiego VII MALTAŃSKI KONCERT CHARYTATYWNY
W 70. ROCZNICĘ URODZIN ZDZISŁAWA DWORZECKIEGO Malteser International: Potrzebna pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu! Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi 23 czerwca serdecznie zapraszamy na kolejne Nieszpory Maltańskie. Początek o godzinie 19.00.
strona główna » 
Polecamy
Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i KapelanówPrezydent Związku
Polskich Kawalerów Maltańskich
Aleksander Tarnowski 

List o akcji ULTRAMARATON

więcej >>>


Główny Kapelan ZPKM
JE Ks. Biskup
Andrzej F. Dziuba

Czcigodni Goście z Austrii na dorocznej pielgrzymce maltańskiej na Jasną Górę

więcej >>>


 Kapelan Wielkiego Krzyża Ad Honorem 
Przeor Regis N. Barwig

św. Jan Chrzciciel 

więcej >>>


Kapelan Konwentualny
ad honorem
fr Marek Pieńkowski OP

Nasza Pani z Filermo

więcej >>>


Ksiądz Michał Palowski KM

 

O Gerardzie
więcej >>> 

2015-06-14 – Mk 4,26-34 – De arbore

więcej >>>

Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra

 

BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

ZapowiedziA+A-A0
2015-10-04
22 pazdziernika 2015 - Święto św. Jana Pawła II - msza święta i koncert - światowa premiera

ZWIĄZEK POLSKICH KAWALERÓW MALTAŃSKICH zaprasza 22 października (czwartek) 2015 r. na Święto św. Jana Pawła II  do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie - Łagiewnikach ul. Totus Tuus 32 

Część I - godz. 17:00,  MSZA ŚWIĘTA Z PROCESJĄ

Część II - godz. 20:00, KONCERT - światowa premiera orkiestrowej wersji MSZY F-DUR Księcia Józefa Michała Poniatowskiego (wstęp wolny) 

czytaj więcej »
2015-10-03
11.10.2015. Zaproszenie na Mszę św. w Katowicach

W niedzielę 11.10.2015 serdecznie zapraszamy na comiesięczną Msze św, której przewodniczyć będzie ks. Michał Palowski Kapelan Magistralny. Msza św. rozpocznie się o godzinie 16.00 w Kaplicy Domu św. Józefa w Katowicach, ul. Czempiela 1.

czytaj więcej »
2015-10-02
8 października wspomnienie Św. Hugona z Genui – zakonnika

Urodził się ok. 1168 r. w Aleksandrii (we Włoszech). Po święceniach kapłańskichwstąpił do zakonu i w duchu joannickim odważnie walczył w Palestynie, w samych początkach, jakże dramatycznych dla zakonu. Następnie przez wiele lat był przełożonym (komturem) komandorii św. Jana w Genewie, gdzie swoim przykładem przyczynił się do

czytaj więcej »
2015-10-02
5 października wspomnienie Bł. Piotra Pattarini z Imola – przeora

Urodził się w Imola w rodzinie szlacheckiej ok. 1250 r. Zasłynął jako znakomity prawnikw wielu procesach cywilnych i kościelnych. W 1297 r. zaangażowany był w słynny konflikt między gwelfami a gibelinami, bardzo żywy w Romanii. Ma on zresztą swe zróżnicowane konsekwencje i dziś w świadomości wielu mieszkańców tego regionu. Po wstąpieniu do zakonu joannitów w Rzymie, gdzie wybrany został wielkim przeorem tamtejszej wspólnoty zakonnej. 

czytaj więcej »
Archiwum »

AktualnościA+A-A0
2015-10-06
III POWIATOWY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOPRAWNYCH ZLOT TALENTÓW 2015

18 września w  Lubońskim Ośrodku Sportu i rekreacji odbyła się uroczysta Gala podsumowująca kilkumiesięczne przygotowania- w ramach projektu  Zlot Talentów. Organizatorem  zadania była Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” w Poznaniu; natomiast bezpośrednim realizatorem  był  Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie. Projekt sfinansowany został ze środków Powiatu Poznańskiego.

czytaj więcej »
2015-09-29
Rekolekcja Maltańskie AD 2015. Święta Puszcza k. Częstochowy

Mam 23 lata, jestem skromnym człowiekiem, który mógł uczestniczyć w Dorocznych Rekolekcjach Maltańskich w Świętej Puszczy k. Częstochowy. Tegoroczne Rekolekcje Maltańskie były moimi pierwszymi. Wielokrotnie bywałem na innych rekolekcjach, to jednak te, były dla mnie nowe i wyjątkowe.

czytaj więcej »
2015-09-26
Spotkanie Seniorów z Kawalerem Maltańskim w Caritas Archidiecezji Warszawskiej

W sobotę 26 września w siedzibie Caritas Diecezji Warszawskiej przy Krakowskim Przedmieściu odbyło się spotkanie z cyklu "Wokół wystawy maltańskiej - historia i współczesność Zakonu Maltańskiego". Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu "POMOC MALTAŃSKA - aktywizacja osób starszych".

czytaj więcej »
2015-09-23
18-20.09.2015 VI Maltańsko - Strażackie Manewry Ratownicze i II Maltański Dzień Promocji Zdrowia

W dniach 18-20 września 2015 roku w Czańcu oraz na terenie okolicznych gmin odbyła się już VI edycja Maltańsko - Strażackich Manewrów Ratowniczych organizowana w całości przez Maltańską Służbę Medyczną oddział Kęty.

W tym roku zagościły u nas aż 22 zespoły nie tylko z Polski, ale również z Ukrainy.

Manewry te polegały na wspólnej rywalizacji zespołów na przygotowanych wcześniej pozorowanych scenkach medycznych, które zostały przygotowane przez naszych ratowników medycznych.

W pierwszym dniu manewrów Ratownicy szkolili się wspólnie podczas panelu naukowego. Panel został wygłoszony i poprowadzony przez pielęgniarkę, specjalistę ds. epidemiologii mgr Renata Reis, kpt. Marcina Jończy z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, lek. med. Łukasza Grzywacza – naszego wolontariusza oraz Przedstawiciela z działu Resuscytacji - LUKAS Adama Sroczyńskiego.

czytaj więcej »
2015-09-18
16-17.09.2015 Warsztaty Aktywizacji Społecznej w Elblągu

W dniach 16-17 września odbyły się w Elblągu warsztaty, dzięki którym kilkanaście osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności skorzystało z indywidualnych konsultacji, zajęć z psychologiem z Ośrodka Maltańskiego w Olsztynie oraz wspólnego poczęstunku. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „POMOC MALTAŃSKA – aktywizacja społeczno-zawodowa osób niepełnosprawnych II”. Projekt jest współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

czytaj więcej »
2015-09-13
12-13 września 2015. Kurs instruktorski Maltańskiej Służby Medycznej w Katowicach

12-13 września 2015 r. w Katowickim Maltańskim Ośrodku Pomocy  odbył się kurs instruktorski Maltańskiej Służby Medycznej - Pomocy Maltańskiej prowadzony przez wieloletniego instruktora Maltańskiego - Ilonę Świerad.

czytaj więcej »
Archiwum »
© 2015 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY