Zapraszamy na XII Maltańską Pielgrzymkę na Jasną Górę Narodowe Forum Muzyki i Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich zapraszają na koncert Zapraszamy na Nieszpory Maltańskie. Najbliższe we wtorek 20 czerwca w Katowicach i Tomaszowie Lubelskim i Warszawie Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna » 
Polecamy

MALTAŃSKI KALENDARZ LITURGICZNY

19.06.2017
wspomnienie bł. Gerlanda, zakonnika.


LATO 2017

Piesza Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych na Jasną Górę

XIII Maltański Letni Obóz Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych w Szczyrzycu 7-29 lipiec 2017

 Letnie Kolonie dla dzieci. Objazda 2017 

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

ZapowiedziA+A-A0
2017-06-11
XII Maltańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Maltańska Służba Medyczna - Pomoc Maltańska zaprasza serdecznie Kawalerów i Damy Maltańskie, wolontariuszy i przyjaciół dzieł maltańskich do uczestnictwa w XII Maltańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 1-2 lipca bieżącego roku.

czytaj więcej »
2017-06-10
Uroczystość Św. Jana w Londynie z ceremonią zaprzysiężenia kadetów.

W niedzielę 25 czerwca 2017 o godz. 12.00 w kościele Chrystusa Króla w Londynie sprawowana będzie doroczna Msza Święta, w której wezmą udział Kawalerowie, Damy oraz wolontariusze działajacy w Wielkiej Brytanii. Uroczystości towarzyszyć będzie ceremonia zaprzysiężenia 8 kadetów, którzy w obecności Kościoła i przedstawicieli APKM UK na ręce ks. Inf. Władysława Wyszowadzkiego - Kapelana Konwentualnego Wielkiego Krzyża Ad Honorem, złożą swą deklarację dążenia do chrześcijańskiej doskonałości oraz służby chorym i potrzebującym w duchu oraz charyzmacie Zakonu Maltańskiego.     

czytaj więcej »
2017-06-02
18.06.2017 Wrocław. Charytatywny Koncert Maltański | Dar dla Aleppo

Narodowe Forum Muzyki i Związek Polskich Kawalerów Maltańskich wystąpiły ze wspólną inicjatywą „Dar dla Aleppo”. Akcja będzie towarzyszyć koncertowi „Arcymistrzowie | Dar dla Aleppo" (18.06.2017, Sala Główna, godz, 18:00). Zakupując bilet specjalny (80 zł / 100 zł / VIP 150 zł) na ten koncert w NFM, otrzymacie Państwo pamiątkową cegiełkę, która w szczególny sposób podkreśli Wasz wkład w odbudowę szpitala w Aleppo. Liczba cegiełek jest ograniczona. W przerwie koncertu oraz po jego zakończeniu w Sali Głównej odbędzie się licytacja obrazów – zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na pomoc Aleppo.     

czytaj więcej »
2017-05-31
Uroczystość św. Jana Jerozolimskiego, patrona Zakonu Maltańskiego

Konfraternia Śląska Zwiazku Polskich Kawalerów Maltańskich kieruje zaproszenie na Uroczystość św. Jana Jerozolimskiego, patrona Zakonu Maltańskiego  

czytaj więcej »
Archiwum »

AktualnościA+A-A0
2017-06-26
26.06.2017 Uroczystość św. Jana Chrzciciela w Krzeszowicach

W dniu 25 czerwca 2017 świętowaliśmy Uroczystość Patrona Zakonu Maltańskiego - św. Jana Jerozolimskiego. To przeżycie duchowe zaczęło się od Mszy św. w kościele Parafialnym p.w.św. Marcina w Krzeszowicach, w której uczestniczyli wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej.          

czytaj więcej »
2017-06-24
Uroczystość św. Jana Chrzciciela w Krakowie - Mistrzejowicach

Konfraternia Małopolska obchody Patrona Zakonu Maltańskiego, Św. Jana Chrzciciela, w dniu 24 czerwca 2017 r. rozpoczęła Mszą św. w kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach.    

czytaj więcej »
2017-06-22
Wręczenie Nagrody Związku Polskich Kawalerów Maltańskich

 W dniu 22 czerwca 2017 r. podczas uroczystej Gali Nowodworskiej została wręczona nagroda Związku Polskich Kawalerów Maltańskich im. Jana hr. Badeniego dla "ucznia/uczennicy o najbardziej prawym charakterze" z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Przyznawana od 1992 roku ta wyjątkowa nagroda zainicjowana została  przez ówczesnego Prezydenta ZPKM Jana hr. Badeniego.       

czytaj więcej »
2017-06-19
Nauczyciele Iwano-Frankiwska ukończyli maltański kurs z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Maltańska Służba Medyczna w partnerstwie z Maltańską Służbą Ukrainy kontynuuje program rozwoju ratownictwa maltańskiego na Ukrainie. W tym roku powstaną nowe oddziały ratowników, wprowadzone zostanie nauczanie pierwszej pomocy do szkół w Iwano-Frankiwsku, zostaną zorganizowane zajęcia master class i warsztaty współdziałania dowódców. We wrześniu odbędą się polsko-ukraińskie manewry ratowników w Kamieńcu Podolskim.

czytaj więcej »
2017-06-18
Uroczystość św. Jana Jerozolimskiego w Mikołowie - Borowej Wsi

Obchody święta patrona Zakonu Maltańskiego św. Jana w roku 2017 odbyły się w szczególnym miejscu. Mieliśmy zaszczyt gościć u podopiecznych Ośrodka Caritas dla Osób Niepełnosprawnych – Miłosierdzie Boże w Mikołowie-Borowej Wsi.   

czytaj więcej »
2017-06-17
Podsumowanie współpraca między Maltańską Służbą Medyczną, Malteser Berlin, a Zespołem Szkół nr 1 w Katowicach
Wieloletnia współpraca między Maltańską Służbą Medyczną - Pomoc Maltańska, a siostrzaną organizacją Malteser Hilfdienst oprócz Światowych Dni Młodzieży, zaowocoława wieloma dziełami.  Dzięki rozwijającej się współpracy między Oddziałem Katowickim i Berlińskim pięć Wolontariuszek -stylistek fryzjerstwa pod opieką pani Magdaleny Misik - Liszkiewicz w dniu 22 kwietnia 2017 roku pomagały w trakcie Wielkanocnej akcji pomocowej: "Berliner Malteser Wohlfühltag für Obdachlose und Stadtarme".
 
czytaj więcej »
Archiwum »
© 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY