Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi 17 i 31 marca serdecznie zapraszamy na kolejne Nieszpory Maltańskie. Początek o godzinie 19.00. Czy znasz Świętych i Błogosławionych Zakonu Maltańskiego?
strona główna » 
Polecamy


 

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i KapelanówPrezydent Związku
Polskich Kawalerów Maltańskich
Aleksander Tarnowski 

Oświadczenie dotyczące zwolnień lekarzy
w kontekście stosowania klauzuli sumienia.

więcej >>>


Główny Kapelan ZPKM
JE Ks. Biskup
Andrzej F. Dziuba

Rozpoczyna się czas Zmartwychwstania Pańskiego - słowo od Głównego Kapelana na Wielkanoc 2015

więcej >>>


 Kapelan Wielkiego Krzyża Ad Honorem 
Przeor Regis N. Barwig

św. Jan Chrzciciel 

więcej >>>


Kapelan Konwentualny
ad honorem
fr Marek Pieńkowski OP

Nasza Pani z Filermo

więcej >>>


Ksiądz Michał Palowski KM

 

O Gerardzie
więcej >>> 

2015-03-04 – J,18,1-19,42 – Wielkopiątkowo

więcej >>> 


2015-04-04 – Mk,16,1-8 – O cierpliwym cierpieniu


więcej >>>

Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra

BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

III Bieg Niepodległościowy
Biały Kościół - 11.11.2014

więcej filmów >>>

ZapowiedziA+A-A0
2015-04-12
XI Maltański Obóz Integracyjny w Szczyrzycu

Obozy w sposób regularny odbywają się od 2005 roku. Ich znakiem rozpoznawczym jest wspaniała religijno-duchowa atmosfera, przy dobrej współpracy z Zakonem Cystersów oraz otwartości mieszkańców Szczyrzyca. Ciężka praca, modlitwa i dobra zabawa to motto tych obozów autorstwa podopiecznych i wolontariuszy.

W minionym czasie brało w nich udział niemal 500 niepełnosprawnych osób, a pomocą służyło im 600 wolontariuszy, wśród których byli lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, terapeuci zajęciowi, rehabilitanci, prawnicy, pedagodzy, uczniowie i studenci z terenu całej Polski. Wsparciem dla obozów jest również liczny udział Dam i Kawalerów Zakonu Maltańskiego. 

czytaj więcej »
2015-04-02
12.04.2015r. II Maltańska Akcja Krwiodawstwa w Bielsku - Białej

Maltańska Służba Medyczna serdecznie zaprasza do udziału już w II Akcji Krwiodawstwa w Bielsku - Białej.

 czytaj więcej »
2015-04-01
18.04.2015 LX Bal Arkonii w Warszawie. Dochód z imprezy wesprze Szpital Maltański!

Korporacja Akademicka Arkonia ma zaszczyt zaprosić na LX Bal Arkonii. Wydarzenie odbędzie się 18 kwietnia w Domu Technika NOT w Warszawie. Gospodarzami Balu będą Dochód z imprezy przeznaczony jest na wsparcie Szpitala Maltańskiego w Barczewie.

czytaj więcej »
2015-03-31
18.09.2015 - Zlot Talentów 2015

III Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – mieszkańców Powiatu Poznańskiego


Z myślą o potencjale artystycznym, jaki mają w sobie osoby z niepełnosprawnościami powstał projekt organizacji Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – mieszkańców Powiatu Poznańskiego pn. „Zlot Talentów”. W tym roku odbędzie się III edycja przeglądu, a jego finał planowany jest na 18 września.

czytaj więcej »
Archiwum »

AktualnościA+A-A0
2015-04-18
Nowy Ambulans dla MSM Warszawa

Dzięki darowiznom z Fundacji PKO Banku Polskiego i Fundacji PGE Energia z Serca oddział Maltańskiej Służby Medycznej w Warszawie otrzymał nowy, doskonale wyposażony ambulans. 14 kwietnia karetka została oficjalnie przejęta przez Rafała Krajewskiego - komendanta oddziału.

czytaj więcej »
2015-04-17
Ruszył projekt Polsko-Ukraiński!

Fundacja Maltańska Służba Medyczna we współpracy z Maltańska Służbą Pomocy z Iwano-Frankiwska rozpoczęła wspólny projekt rozwoju wolontariatu ratowników medyczny. Dzięki dofinansowaniu MSZ zostanie kupiony sprzęt ratowniczy i będą przeszkoleni ochotnicy z Kijowa, Lwowa i Iwano-Frankiwska.

czytaj więcej »
2015-04-16
Uczestnictwo Konfraterni Małopolskiej w Święcie Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium w Łagiewnikach w dniu 12 kwietnia 2015 r.

Na polowej Mszy św. odprawionej 12 kwietnia w sanktuarium Bożego Miłosierdzia przez kard. Stanisława Dziwisza oraz licznych kapłanów, nie zabrakło przedstawicieli władz Krakowa oraz małopolskich parlamentarzystów. 

Licznie stawili się również damy i kawalerowie maltańscy w swych strojach zakonnych. Byli m. in. Jerzy Donimirski, przedsiębiorca i  dr med. Krzysztof  Moczurad, stojący obecnie na czele Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie.

 

czytaj więcej »
2015-04-12
12.04.2015r. II Maltańska Akcja Krwiodawstwa w Bielsku - Białej

Druga już edycja naszej akcji przypadła w jakże symbolicznym dniu - w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.  W ambulansie RCKiK zarejestrowało się 19 osób, oddało krew 15 z nich.    

czytaj więcej »
2015-04-04
2015-04-04 – Mk,16,1-8 – O cierpliwym cierpieniu

Vigilare znaczy czuwać. Wigilia to nabożeństwo poprzedzające znaczniejsze uroczystości. Zwyczajowa zaczyna się o zachodzie słońca i trwa do świątecznego poranka.

Wigilia paschalna. Wigilia, czyli czuwanie, oczekiwanie, wyglądanie. Pascha, czyli przejście. Patrząc w kalendarz, Wigilia paschalna to oczekiwanie na przejście od Wielkiej Soboty do równie Wielkiej Niedzieli. Wsłuchując się w biblijny zestaw czytań, to oczekiwanie na przejście od Starego do Nowego Przymierza. Krocząc śladami Jezusa, to oczekiwanie na przejście od śmierci do życia. Nie bez kozery Wigilia Paschalna, która swymi początkami sięga II wieku nazywana jest matką wszystkich wigilii, które celebruje Kościół. I tej przed Bożym Narodzeniem, i tej przed Zesłaniem Ducha Świętego, i tej przed uroczystością świętych Piotra i Pawła, i każdej innej.

czytaj więcej »
2015-04-03
2015-03-04 – J,18,1-19,42 – Wielkopiątkowo

Przed ponad dwudziestu laty Polska jak długa i szeroka śledziła losy bohaterów Ptaków ciernistych krzewów. Okazuje się jednak, że twórcy serialu nie byli pierwszymi, którzy zwrócili uwagę na ten rodzaj ptaków. Palmę pierwszeństwa w tej kategorii dzierży Albrecht Dürer, który w roku 1512 namalowałMadonnę i Dzieciątko z czyżykiem. Wiadomo iż w drugiej połowie XVI wieku obraz był w Norymberdze, rodzinnym mieście artysty; w roku 1600, należał do cesarza Rudolfa II. W latach 60. XIX wieku należał do markiza Lothiana z Edynburga, od którego zakupiła go w 1893 r. dyrekcja muzeum w Berlinie. Obecnie znajduje się w Galerii Malarstwa (część Muzeów Państwowych) w Berlinie.

czytaj więcej »
Archiwum »
© 2015 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY