15 czerwca o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie -  Jubileuszowy Maltański Koncert Charytatywny. Malteser International: Potrzebna pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu! Śledź na blogu historię tych, którzy podejmują wyzwanie "to ponad moje siły" i wesprzyj akcję! Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi 12 i 26 maja serdecznie zapraszamy na kolejne Nieszpory Maltańskie. Początek o godzinie 19.00.
strona główna » 
Polecamy


 

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i KapelanówPrezydent Związku
Polskich Kawalerów Maltańskich
Aleksander Tarnowski 

List o akcji ULTRAMARATON

więcej >>>


Główny Kapelan ZPKM
JE Ks. Biskup
Andrzej F. Dziuba

Czcigodni Goście z Austrii na dorocznej pielgrzymce maltańskiej na Jasną Górę

więcej >>>


 Kapelan Wielkiego Krzyża Ad Honorem 
Przeor Regis N. Barwig

św. Jan Chrzciciel 

więcej >>>


Kapelan Konwentualny
ad honorem
fr Marek Pieńkowski OP

Nasza Pani z Filermo

więcej >>>


Ksiądz Michał Palowski KM

 

O Gerardzie
więcej >>> 

2015-03-04 – J,18,1-19,42 – Wielkopiątkowo

więcej >>> 


2015-04-26 – J 10,11-18 – O Dobrym Pasterzu inaczej

więcej >>>

Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra

BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

III Bieg Niepodległościowy
Biały Kościół - 11.11.2014

więcej filmów >>>

ZapowiedziA+A-A0
2015-05-28
Msze św. w Dzień Dziecka w intencji wszystkich dzieci, w tym nienarodzonych, z błogosławieństwem dla matek w stanie błogosławionym

1 czerwca oprócz organizowanych tego dnia akcji społeczno-kulturalnych pragniemy pamiętać o modlitwie. Świętowanie w Dniu Dziecka powinno obejmować wszystkie dzieci -dzieci poczęte i ich rodzice mają do niego takie samo prawo jak dzieci już urodzone. Dlatego zapraszamy na Mszę świętą całe Rodziny, Ojców i Mamy oczekujących na narodzenie potomstwa – aby dali swoim pociechom z okazji Dnia Dziecka ten szczególny prezent, jakim jest ofiara Mszy świętej. Prosimy ich, aby modlili za swoje dzieci, ale też, aby pamiętali w modlitwie o dzieciach, które są chore, których życie jest zagrożone, których rodzice się boją, albo wiedzą zbyt mało, aby wybrać życie. Uroczystości kończy indywidualne kapłańskie błogosławieństwo nad każdą z matek w stanie błogosławionym.

czytaj więcej »
2015-05-18
Jubileuszowy Maltański Koncert Charytatywny Warszawa 2015

Związek Polskich Kawalerów Maltańskich Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników Świętego Jana Jerozolimskiego zwany Rodyjskim i Maltańskim oraz Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie POMOC MALTAŃSKA serdecznie zapraszają na Jubileuszowy Maltański Koncert Charytatywny, który odbędzie się 15 czerwca o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

czytaj więcej »
2015-05-11
01.06.2015 VI Maltański Dzień Dziecka

VI Maltański Dzień Dziecka odbędzie się 1 czerwca na terenie restauracji Marysin Dwór Park  w Parku Śląskim. Weźmie w nim udział 200 dzieci w wieku szkolnym, podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie i Ośrodków Wychowawczych w Katowicach.

To doroczne świętowanie z licznymi atrakcjami i wyczekiwanymi przez dzieci prezentami może się odbywać dzięki  wsparciu naszych stałych sponsorów do których od  lat należą : Marysin Dwór Park i Marysin Dwór, EP Centrum Finansowe, Firma Remontex, Makro, Bahlsen Snack Word, Piekarnia Adixpol, Zakłady Mięsne Madej&Wróbel, Agencja Rynku Rolnego oddział Katowice.

 
 
czytaj więcej »
2015-05-07
16.05.2015. Doroczna Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego na Jasną Górę

W sobotę 16 maja odbędzie się doroczna pielgrzymka Zakonu Maltańskiego na Jasną Górę. Zapraszamy do zapoznania się z zaproszeniem bp. Andrzeja Dziuby.

czytaj więcej »
Archiwum »

AktualnościA+A-A0
2015-06-02
29 maj 2015 - Maltańska zbiórka pieniędzy na rzecz organizacji letniego obozu dla osób niepełnosprawnych w Szczyrzycu 15 czerwca - piknik maltański na terenie Szkoły im. Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie

29 maja 2015, terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7 im. Polskich Kawalerów Maltańskich odbyła się pierwsza w Krakowie zbiórka pieniędzy zorganizowana przez Konfraternię Małopolską oraz uczniów szkoły, na terenie której odbyła się kwesta na rzecz Maltańskiego Letniego Obozu dla Osób Niepełnosprawnych w Szczyrzycu.

czytaj więcej »
2015-06-01
28 maja rozpoczęły się szkolenia wolontariuszy na Ukrainie.

W pierwszych szkoleniach z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy wzięło udział 22 wolontariuszy Maltańskiej Służby Pomocy z Iwano-Frankowska. Zajęcia poprowadzili Mariusz Zawada – ratownik medyczny i komendant oddziału Kęty Maltańskiej Służby Medycznej oraz Mariana Barchuk wolontariuszka organizacji maltańskiej z Iwano-Frankowska.

czytaj więcej »
2015-05-29
21-22 maj 2015 - Wizyta w Warszawie Dominique ks. de La Rochefoucauld - Montbel, Wielkiego Szpitalnika Zakonu

Z okazji 25 lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych miedzy Rzeczpospolitą Polską a Suwerennym Rycerskim Zakonem Maltańskim, odwiedził nasz kraj w dniach 21 - 22 maja Dominique ks. de La Rochefoucauld - Montbel, Wielki Szpitalnik Zakonu.

czytaj więcej »
2015-05-27
Maltański Dzień Dziecka w Warszawie za nami

Udało się: Pierwszy Maltański Dzień Dziecka zorganizowany przez Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie POMOC MALTAŃSKA za nami. Impreza charytatywna, odbyła się 23 maja 2015 r. w Parku Rzeźby przed Zamkiem Ujazdowskim przy ul. Jazdów 2.

czytaj więcej »
2015-05-25
List o akcji ULTRAMARATON

…et obsequium pauperum

od 7 miesięcy trwa akcja, w którą możemy się włączyć w dowolnym czasie, choć termin ultramaratonu ‑ 5 czerwca ‑ w Bieszczadach szybko się przybliża.

czytaj więcej »
2015-05-19
16 maja 2015 - otwarcie stałej ekspozycji wojennej historii Szpitala Maltańskiego w Warszawie

W dniu 16. maja br. w czasie zorganizowanej w Warszawie Nocy Muzeów, w budynku przy ulicy Jazdów 1A, w którym miesci się Dział starej Ksiązki Medycznej Głównej Biblioteki Lekarskiej, miałem przyjemność otworzyć stałą ekspozycję poświęcona wojenej historii Szpitala Maltańskiego. Zorganizowanie tej ekspozycji było możliwe dzięki uprzejmosci dyrektora GBL Pana dr Wojciecha Giermaziaka oraz zaangażowania pracowników GBL pod kierunkiem Pani Teresy Szkudaj.

czytaj więcej »
Archiwum »
© 2015 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY