Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bartiego Zakup książki:
Joannici i ich związki z ziemiami polskimi Zachęcamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin. Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  Działalność » Obóz Letni – Szczyrzyc
Polecamy
Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej: Akcja ratunkowa Babia Góra


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach


Opłatek Maltański 2014 Kraków (english)

XI Wieczór Maltański 2014 Kraków

więcej filmów >>>

Obóz Letni – SzczyrzycA+A-A0

ZAPROSZENIE

na X Letni Maltański Obóz Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych w Szczyrzycu!!!

Obóz Maltański w SzczyrzycuObóz Maltański w Szczyrzycu

 

Letnie Maltańskie Obozy Integracyjne dla Osób Niepełnosprawnych w Szczyrzycu stały się już tradycją. Historia rozpoczęła się w roku 2003, kiedy na zaproszenie Ojców Cystersów, kilka osób niepełnosprawnych wraz z wolontariuszami przyjechało na parę dni do Opactwa. W 2005 roku odbył się I Maltański Obóz Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych, a tegoroczny będzie już dziewiątym z kolei. Organizatorami obozów ze strony ZPKM są Fundacja Krakowska oraz Delegatura Śląska Fundacji Warszawskiej.
Każdy obóz ma inny motyw przewodni. Dotychczas uczestnicy mieli szansę brać udział w obozie militarnym, artystycznym, historycznym, czy przeżywać igrzyska olimpijskie, „W górach jest wszystko co kocham”.

Tematycznie każdorazowo zajęcia uświetnia obecność znakomitych gości – prelegentów. Tradycyjnie co roku ma miejsce również integracyjne spotkanie z młodzieżą niepełnosprawną z terenu powiatu limanowskiego wyrażone wspólną Mszą Świętą Maltańską oraz imprezą artystyczno - piknikową.
Od 2010 roku możemy korzystać z w pełni przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych Gościńca w Opactwie Cystersów. Znakomita współpraca z OO Cystersami owocuje wspaniałą atmosferą duchowo religijną, a serdeczne wsparcie społeczności lokalnej dopełnia radości uczestnikom jak i daje satysfakcję organizatorom obozu.

W latach 2005 do 2012 w obozie uczestniczyło łącznie 315 osób niepełnosprawnych i 405 wolontariuszy, wśród których byli lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, terapeuci zajęciowi, rehabilitanci, prawnicy, pedagodzy, uczniowie i studenci po kursie pierwszej pomocy. Wszyscy oni przyjeżdżają, by być razem w myśl zasady Pan Bóg, ciężka praca, dobra zabawa.

Dr Tomasz Krupiński KŁM

Co roku do Szczyrzyca przyjeżdżamy z wielką radością, wiemy bowiem, że czekają tam na nas życzliwi ludzie, Którzy otwarli swoje serca i chętnie spotykają się z nami, gdyż czują się częścią naszej maltańskiej, obozowej wspólnoty.

Dowódca Obozu
Agnieszka Jarzyńska-Stęclik

Zobacz także:

Zdjęcia z Obozu z 2011 roku
Zdjęcia z Obozu z 2010 roku             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 © 2017 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY